פואנטה פואנטה - דפנה הראל כפיר נכנסת לארנק שלכם http://poenta.co.il/templates/rt_ambrosia/custom/images/about/logo/logo-naked-500-200.png דפנה הראל כפיר admin@poenta.co.il +972-525-454-669

אודות דפנה הראל כפיר, מייסדת ועורכת 'פואנטה'

בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות, וכמובן באינטרנט - 20 שנה של עשייה עיתונאית, ובעיקר, אמונה עמוקה בתפקידה של העיתונות במדינה דמוקרטית ובחברה בריאה, הביאו אותי לצאת לדרך המאתגרת של עיתונות עצמאית

לא קל להיות צרכן בישראל, ולא קל להיות עיתונאי בישראל. בעוד שהצרכנים נלחמים בזירות שונות על סחר הגון, על מחירים הוגנים, על איכות ועל שירות, נלחמים העיתונאים על פרנסתם ועל עצמאותם.

על הציר הזה נולד האתר הזה, אתר שבו אני מחויבת לספק לצרכנים הישראלים את המידע שהם צריכים לדעת על מה שמגיע עליהם, על מי שמגן עליהם, על מי שפוגע בהם ועל המוצרים והשירותים שהם צורכים – תוך שאני פועלת בעצמאות מלאה ושומרת על כללי האתיקה העיתונאית, שלצערי הולכים ומיטשטשים בחלק מאמצעי התקשורת כיום.

כבר 20 שנה אני עוסקת בעיתונות, כמעט בכל פלטפורמה אפשרית ובמגוון תפקידים. את צעדיי הראשונים עשיתי בקול ישראל, שם גם השתתפתי בקורס הכתבים והעורכים שהוציא תחת ידיו עיתונאים בולטים שתורמים עד היום תרומה מבורכת לעיתונות הישראלית. בהמשך סיקרתי את מזרח ירושלים במהדורת הטלוויזיה הירושלמית "זמן ירושלים" (שהפכה עם הזמן "לחדשות הוט"), ליוויתי את הנסיגה מלבנון ואת האינתיפאדה השנייה מהדסק של חדשות ערוץ 2 ותרגמתי סימולטנית מערבית את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

11 שנה, עד סוף 2015, ערכתי את מדור הצרכנות ב"גלובס", כתבתי בחלקים שונים של העיתון והגשתי באתר "גלובס" מבזקים כלכליים ואת התוכניות "ברקוד" ו"צ'ק אין". סיקרתי, ראיינתי וערכתי, כתבתי, ניתחתי ועיצבתי – כשבכל יום שבתי וראיתי לנגד עיניי מחדש את המטרות שבעיניי צריכות לעמוד לנגד עיני כל עיתונאי ועיתונאי: לספק תוכן חשוב, מהימן, מחדש ומועיל.

לאורך השנים, ביססתי את מעמדי כמומחית בתחום הצרכנות וכפרשנית בתוכניות טלוויזיה שונות, כמו "הכול כלול" בערוץ 10, אורלי וגיא בערוץ 10, "הבוקר של קשת" בערוץ 2, "סוגרים חשבון" בחינוכית ועוד, ובארבע השנים האחרונות אני מגישה מדי יום ראשון פינת צרכנות ירוקה בתוכנית "אקולייף" ברדיו אקו99.

בנוסף, מאז הקמת תאגיד השידור, אני מגישה פינות צרכנות בנושאים שונים בתוכנית שש כלכלי עם דב גילהר.

הבלוג הזה הוא הגשמת חלום. רבים מהעיתונאים נוטשים בימים אלה את העיתונות בשל הקושי האמיתי להתפרנס מהמקצוע הכל-כך חשוב הזה, במיוחד עיתונאים בעיתונות המודפסת, אבל אני מאמינה שדווקא בעידן שבו כל אדם עם סמארטפון ומקלדת הוא עיתונאי בפוטנציה, חשיבותו של תוכן אמיתי, אובייקטיבי ובדוק גדולה מאי פעם.

עודכן לאחרונה שלישי, 26 דצמבר 2017 10:06