פואנטה פואנטה - דפנה הראל כפיר נכנסת לארנק שלכם http://poenta.co.il/templates/rt_ambrosia/custom/images/about/logo/logo-naked-500-200.png דפנה הראל כפיר [email protected] +972-525-454-669

כאן עושים עיתונות עצמאית! תמכו באתר 'פואנטה' ע"י תרומה - לפרטים נוספים >>

אודות דפנה הראל כפיר, מייסדת ועורכת 'פואנטה'

לא קל להיות צרכן בישראל, ולא קל להיות עיתונאי בישראל. בעוד שהצרכנים נלחמים בזירות שונות על סחר הגון, על מחירים הוגנים, על איכות ועל שירות, נלחמים העיתונאים על פרנסתם ועל עצמאותם.

לא קל להיות צרכן בישראל, ולא קל להיות עיתונאי בישראל. בעוד שהצרכנים נלחמים בזירות שונות על סחר הגון, על מחירים הוגנים, על איכות ועל שירות, נלחמים העיתונאים על פרנסתם ועל עצמאותם.

על הציר הזה נולד האתר הזה, אתר שבו אני מחויבת לספק לצרכנים הישראלים את המידע שהם צריכים לדעת על מה שמגיע עליהם, על מי שמגן עליהם, על מי שפוגע בהם ועל המוצרים והשירותים שהם צורכים – תוך שאני פועלת בעצמאות מלאה ושומרת על כללי האתיקה העיתונאית, שלצערי הולכים ומיטשטשים בחלק מאמצעי התקשורת כיום.

כבר 20 שנה אני עוסקת בעיתונות, כמעט בכל פלטפורמה אפשרית ובמגוון תפקידים. את צעדיי הראשונים עשיתי בקול ישראל, שם גם השתתפתי בקורס הכתבים והעורכים שהוציא תחת ידיו עיתונאים בולטים שתורמים עד היום תרומה מבורכת לעיתונות הישראלית. בהמשך סיקרתי את מזרח ירושלים במהדורת הטלוויזיה הירושלמית "זמן ירושלים" (שהפכה עם הזמן "לחדשות הוט"), ליוויתי את הנסיגה מלבנון ואת האינתיפאדה השנייה מהדסק של חדשות ערוץ 2 ותרגמתי סימולטנית מערבית את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן).

ב-11 השנים האחרונות ערכתי את מדור הצרכנות ב"גלובס", כתבתי בחלקים שונים של העיתון והגשתי באתר "גלובס" מבזקים כלכליים ואת התוכניות "ברקוד" ו"צ'ק אין". סיקרתי, ראיינתי וערכתי, כתבתי, ניתחתי ועיצבתי – כשבכל יום שבתי וראיתי לנגד עיניי מחדש את המטרות שבעיניי צריכות לעמוד לנגד עיני כל עיתונאי ועיתונאי: לספק תוכן חשוב, מהימן, מחדש ומועיל.

לאורך השנים, ביססתי את מעמדי כמומחית בתחום הצרכנות וכפרשנית בתוכניות טלוויזיה שונות, כמו "הכול כלול" בערוץ 10, אורלי וגיא בערוץ 10, "הבוקר של קשת" בערוץ 2, "סוגרים חשבון" בחינוכית ועוד, ובשלוש השנים האחרונות אני מגישה מדי יום ראשון פינת צרכנות ירוקה בתוכנית "אקולייף" ברדיו אקו99.

הבלוג הזה הוא הגשמת חלום. רבים מהעיתונאים נוטשים בימים אלה את העיתונות בשל הקושי האמיתי להתפרנס מהמקצוע הכל-כך חשוב הזה, במיוחד עיתונאים בעיתונות המודפסת, אבל אני מאמינה שדווקא בעידן שבו כל אדם עם סמארטפון ומקלדת הוא עיתונאי בפוטנציה, חשיבותו של תוכן אמיתי, אובייקטיבי ובדוק גדולה מאי פעם.

דפנה הראל כפיר

×

קבלו עדכונים אישיים על חדשות הצרכנות הכי חשובות

מה מעניין אותך?

 
×
חפשו באתר 'פואנטה'
×

פרסום באתר פואנטה

קדמו את המסר שלכם אל עשרות אלפי צרכנים ישראלים

לפרטים נוספים

×

כל מה שחשוב וקשור לכיס שלך

קבלו ישירות למייל את הכתבות הנבחרות של פואנטה מהשבוע האחרון