פואנטה פואנטה - דפנה הראל כפיר נכנסת לארנק שלכם http://poenta.co.il/templates/rt_ambrosia/custom/images/about/logo/logo-naked-500-200.png דפנה הראל כפיר admin@poenta.co.il +972-525-454-669
תוכן מקודם
פואנטה פואנטה - דפנה הראל כפיר נכנסת לארנק שלכם http://poenta.co.il/templates/rt_ambrosia/custom/images/about/logo/logo-naked-500-200.png דפנה הראל כפיר admin@poenta.co.il +972-525-454-669

האגרות על הייצוגיות: ועדת החוקה שוב הצביעה בעד חיסול התביעות הייצוגיות - ברוב דחוק של ח"כ אחד. אוי לבושה

בזמן שכולם חוגגים את טרפוד חוק ההמלצות, הכנסת מאשרת היום סופית את התקנות שיאפשרו רק למי שיש לו כסף להגיש תביעה ייצוגית

שני, 04 דצמבר 2017

ראיון בתוכנית סוגרים חשבון בנושא האגרות על הייצוגיות

הניסיון האחרון והראוי להערכה של חברות הכנסת השפויות בוועדת החוקה למנוע אגרה של 16,000 שקל על הגשת ייצוגית - כשל כעת.

לאור ההתנגדות העזה וההבנה שמדובר בפגיעה אנושה בציבור, ניסו ח"כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני) ושאר המתנגדים להפיל את ההצעה באמצעות רביזיה (הצבעה חוזרת) - אך חברי ועדת החוקה החברים בקואליציה החמיצו את ההזדמנות שניתנה להם לתקן את העוול, ושוב הצביעו עכשיו בעד האגרות השערורייתיות על הייצוגיות.

כזכור, שרת המשפטים איילת שקד זכתה לחיבוק חם (או שמא חיבוק דב) מהתאחדות התעשיינים מיד לאחר שההצעה אושרה בשבוע שעבר.

ההצעה כללה "פשרה", שלפיה הגשת תביעה ייצוגית למחוזי תהיה כרוכה בתשלום אגרה של 16,000 שקל (!), בעוד שעד עתה הגשת תביעות ייצוגיות לא הייתה כרוכה בתשלום כלל, וזאת כדי להנגיש לציבור את הכלי הכמעט יחיד שיש לו כדי להתגונן מול בעלי ההון והחברות שמרמות אותו.

הסכום יחולק לשניים, כך שחלקו הראשון ישולם בעת הגשת הבקשה ויוחזר לתובע אם תביעתו תתקבל. 

הגשת תביעה לבית משפט השלום תהיה כרוכה בתשלום גבוה גם היא - 8,000 שקל, אשר מתוכם 3,500 שקל ישולמו בעת הגשת התביעה ויוחזרו לתובע ע"י הנתבע אם התביעה תתקבל.

ההחלטה המבישה של ועדת החוקה, שלוותה בהתנגדות עזה לכל אורך הדיונים הן מצד נציגי הציבור המעטים שקיבלו את זכות הדיבור והן מצד חלק מחברי כנסת, ביניהם חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס שאף הורחקה משני דיונים, זיכתה את שרת המשפטים שקד ואת שר החינוך נפתלי בנט בביקורת רבה - גם מצד אנשי המחנה שלהם. לאור זאת, הם פרסמו פוסטים בפייסבוק וצייצו בטוויטר הודעות מתגוננות. השרה שקד לא בחלה גם בטקטיקת "ההגנה הכי טובה היא התקפה", השמיצה את עורכי הדין וטענה שהם משתמשים בשיטה של פרוטקשן כדי לתבוע עסקים קטנים.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

מה דעתך? נשמח לשמוע!
תוכן מומלץ מרחבי הרשת