תחרות ל-iMac: מיקרוסופט משיקה את Surface Studio - מחשב דק במיוחד ומשוכלל

תחרות ל-iMac: מיקרוסופט משיקה את Surface Studio – מחשב דק במיוחד ומשוכלל

הדגם מצויד במסך 28 אינץ' שמסוגל להגיע לזווית כמעט שטוחה לחלוטין

באירוע מפואר, כמקובל בחברות הטכנולוגיה הגדולות, חשפה אתמול מיקרוסופט שורת מוצרים חדשים, כשאחד הבולטים שבהם הוא ה-Surface Studio – מחשב נייח "הכול באחד" (All In One) בעובי של 12.5 מ"מ בלבד. מחשב "הכול באחד" הוא מחשב ללא כבלים שלמעשה אין לו כונן. כל האביזרים מצויים במסך. הדגם שחשפה מיקרוסופט מצויד במסך 28 אינץ', רזולוציה של יותר מ-4K, מעבד i7 של אינטל, זיכרון של עד 32 ג'יגה ואחסון של עד 2 טרה.

אולם מה שמיוחד בו בעיקר הוא הצעד המשמעותי שעושה מיקרוסופט עם המחשב הזה לקראת המיזוג בין כתיבה ושרטוט על נייר לבין שימוש במסך. למה הכוונה? אפשר להטות את המסך למטה בזווית חדה במיוחד ולמעשה להפוך אותו למעין לוח שרטוט או משטח עבודה לציור. לשם כך מייצרת החברה עזרים הכלולים תחת הסדרה surface – כמו עט מגע ופריט ששמו Dial – מעין בקר עגול מסתובב שאמור לספק ניווט נוח על מסך המגע.

imac2

מיקרוסופט מצטרפת באיחור ליצרניות המייצרות מחשב AIO, אך מנצלת את הכניסה המאוחרת כדי להציג תכונות מתקדמות מאוד ובעצם להציע תחרות ל-iMac של אפל. העובדה שניתן להטות את המחשב לזווית שטוחה של כ-20 מעלות הופכת אותו לכלי עבודה למעצבים ויוצרים, שמיקרוסופט רואה בהם קהל יעד חשוב.
מיקרוסופט הציגה גם סדרה חדשה של מקלדות ועכברים תחת השם Surface.

בארצות הברית אפשר כבר להזמין את המחשב בכמויות מוגבלות לקראת עונת החגים, כשמועד ההשקה הרשמי הוא 15.12.2016.

מחירו של הדגם הבסיסי (8 ג'יגה, 1 טרה, מעבד Core i5, GTX 965M) הוא 3,000 דולר. מחירו של דגם הביניים (16 ג'יגה, 1 טרה, מעבד Core i7 GTX 965M) 3,500 דולר ומחירו של הדגם המרכזי (32 ג'יגה, 2 טרה, מעבד Core i7 GTX 980M) 4,300 דולר.

תגובות: 0

נגישות