השוואת מחירי סופגניות: החל מרולדין ועד רשתות השיווק. וגם כמה עולה שמן?

השוואת מחירי סופגניות: החל מרולדין ועד רשתות השיווק. וגם כמה עולה שמן?

כמדי שנה, מגוון הסופגניות רחב ויצירתי. המחירים ברוב הקונדיטוריות מתחילים ב-5 שקלים לסופגניה וממשיכים צפונה

להשוואת מחירי סופגניות בחנוכה 2019 – לחצו כאן

למרות קריאתו של שר הבריאות יעקב ליצמן בשבוע שעבר להפחית את אכילת הסופגניות, נראה שעל התענוג הזה מעטים הישראלים שיוותרו בחג הקרוב. מגוון הסופגניות הולך ומתרחב מדי שנה, ולמעשה אין כמעט קשר בין היצירות המעוצבות שאפשר למצוא בקונדיטוריות מובילות לבין הסופגניה עם הריבה הקלאסית. בין הרעיונות היותר מקוריים השנה – סופגניה עם במבה של קונדיטוריית ביסקוטי.

אפילו טבעונים אדוקים ימצאו מענה השנה – ב"מתוקה" מציעים מגש של 30 סופגניות טבעוניות בכ-230 שקל. הגרסה הזאת היא לא רק טבעונית אלא גם אפויה. הסופגניות מומתקות בסילאן טבעי ועל בסיס חלב סויה.

אז כמה נשלם השנה? במועצה לצרכנות ביצעו השוואת מחירים בקרב שורה ארוכה של קונדיטוריות. המסקנות: המחיר הנמוך בקונדיטוריות הוא כ-4 שקלים על סופגנייה רגילה עם ריבה. ברולדין נשלם כ-5 שקלים, ובלחמנינה היא תעלה 7 שקלים. סופגניות מיוחדות, כאלה עם ציפויים ומילויים יצירתיים כמו פיסטוק, פירות יער,שמנת, קפה וכו', נמכרות אצל מיקי שמו ב-8 שקלים, בביסקוטי ב-9 שקלים וברולדין ב-10 שקלים. רולדין מציעה גם כמה סופגניות צ'ייסר יקרות במיוחד – 11 שקל לאחת.

בשורה התחתונה, אם אתם צפויים לארח ומתכוונים לקנות כ-20 סופגניות, המחיר שתשלמו בקונדיטוריות יכול לנוע בין 80 שקל (במידה שתבחרו בסופגניות ריבה של נאמן) ועד 220 שקל (אם תקנו רק סופגניות צ"יסר של רולדין). מגש מגוון של סופגניות ריבה וסופגניות מיוחדות בקונדיטוריות יביא אתכם להוצאה של כ-130-140 שקל. אם אתם מתכוונים לארח כמה וכמה פעמים, ביקור בקונדיטוריות המובילות יסתכם במאות שקלים.

ברשתות השיווק מציעים שני גדלים – סופגניה גדולה (80 גרם) וסופגניות מיני (35 גרם). המחירים הרבה הרבה יותר נמוכים מאלה של הקונדיטוריות, אבל כמובן גם המגוון הרבה יותר מצומצם והן לא מיוצרות בעבודת יד. פערי המחירים בין רשתות השיווק גדולים. בעוד שבוויקטורי תשלמו כ-1.30 שקל על סופגניה גדולה, בשופרסל דיל היא תעלה 3 שקלים, בשופרסל שלי 3.50 שקלים ובטיב טעם יותר מ-4 שקלים.

סופגניות ברשתות השיווק

כמה עולה שמן?

אם תוותרו על קניית סופגניות ותחליטו להכינן בבית, תזדקקו מו הסתם ללא מעט שמן. מבין השמנים הנפוצים (חוץ משמן זית) – שמן חמניות, שמן סויה ושמן קנולה – עדיף להשתמש בשמן קנולה. ומה לגבי המחיר? התחרות על המדף דלה, והמותג עץ הזית הוא הדומיננטי. ליטר אחד של שמן קנולה יכול להגיע גם לכ-14-15 שקל – תלוי במה בוחרים.

מחירי סופגניות 4

השוואה מגלה שהמותגים הפרטיים של הרשתות הרבה יותר זולים מהמותג עץ הזית, ומבין הרשתות מגה היא היקרה. שמן קנולה מזוכך של עץ הזית נמכר באתר מגה ב-14.90 שקל לליטר, בעוד שאצל רמי לוי מחירו 11.50 שקל בלבד. מי שיבחר לקנות שמן קנולה מהמותג הפרטי של הרשתות או מותגים מיובאים, ישלם פחות ממחצית הסכום שישלם על שמן קנולה של עץ הזית.
תגובות: 0

נגישות