מה זה מזרן מספוג זיכרון (ויסקו) ואיפה אפשר למצוא מזרן איכותי במחיר מצוין? - פואנטה

מהו מזרן ויסקו (ספוג זיכרון) ואיפה אפשר למצוא מזרן איכותי במחיר מצוין?

מזרן מספוג זיכרון (מזרן ויסקו) היה בעבר יקר, אך כעת מחירו הפך לנגיש במצעות חברת panda. מדוע הוא מתאים במיוחד לסובלים מכאבי גב פרטים בכתבה

(תוכן פרסומי)

בשנים האחרונות עוד ועוד אנשים עוזבים את מזרן הקפיצים המסורתי ועוברים למזרן מספוג זיכרון (ויסקו). מה זה ספוג זיכרון (ויסקו) ולמה כבר לא צריך לשלם על מזרן מספוג זיכרון 10,000 ש"ח?

נתחיל מהשאלה מה זה ספוג זיכרון, או בשמו היותר מוכר "ויסקו" (או בשמו הפחות מוכר "טמפור"). ספוג זיכרון הומצא על ידי נאס"א, והמטרה שלו הייתה להפוך את ההמראה והנחיתה נוחות יותר לאסטרונאוטים. בשלב מסוים, ספוג הזיכרון שולב במוצרים שונים ואנשים שהתנסו בו פשוט התאהבו.

בעבר תהליך הייצור של ספוג הזיכרון היה יקר, ולכן רק מעטים יכלו ליהנות ממנו. בשנים האחרונות המצב השתנה. בעקבות מהפכה בתהליכי הייצור של הוויסקו, המצאת טכנולוגיות ייצור חדשות ומעבר לייצור מסיבי בסין, מחיר הוויסקו ירד לרמה כזו שניתן להציעו במחירים השווים לכל נפש. ספוג הזיכרון שולב במוצרים שונים ממושבים לרכב ועד לנעליים אבל המוצר הפופולרי ביותר הוא מזרן.

מזרון פנדה

למה ספוג זיכרון (ויסקו) כל כך מתאים למזרן?

מה שמייחד את הוויסקו הוא היכולת שלו להשתנות ו"לזכור". מזרן מספוג זיכרון נשאר קשיח בטמפרטורת החדר, אך כששוכבים עליו הוא מתעצב על פי מבנה הגוף. לכן, ויסקו הוא מרכיב מעולה למזרן. מזרן העשוי מספוג זיכרון מעניק תמיכה מותאמת אישית על פי מתאר הגוף. משקל הגוף מתחלק באופן שווה על פני המזרן וכך לא נוצרות נקודות לחץ שמובילות לכאבים.


אתר sleeplikethedead.com, בלוג מחקר עצמאי ובלתי מוטה, ערך סקר שבו הוא בדק מספר פרמטרים על מזרנים שונים. אחת מהשאלות בסקר הייתה "האם מזרן מספוג זיכרון מקל על הכאבים?".

אנשים שישנו על מזרן מספוג זיכרון העידו שיש להם ירידה בכאבי הגב. יותר מזה, בסקר שביעות רצון שהם ערכו נמצא ששביעות הרצון ממזרן מספוג זיכרון גובהה יותר משביעות הרצון ממזרן קפיצים.איך אפשר לקנות מזרן ויסקו איכותי במחיר משתלם?

בעבר, מזרן מספוג זיכרון היה יקר להחריד. למעשה, מזרן ויסקו איכותי היה יכול לעלות מעל 10,000 ש״ח. אך כמו בתחומים אחרים, גם תחום מוצרי השינה עבר מהפכה צרכנית. בעבר היה ניתן לקנות מזרן רק בחנויות אבל במשך השנים קמו חברות בינלאומיות כמו קספר, אשר הציעו דגם אחד של מזרן איכותי עם נוחות אוניברסלית. המזרן נמכר רק באינטרנט ונשלח הביתה לתקופת ניסיון. לשיטת מכירה זו היו שני יתרונות בולטים: היתרון הראשון פשטות. לא היה צריך להגיע לחנות מזרנים, להתנסות בעשרות מזרנים ואז להחליט מה המזרן שהכי מתאים רק על ידי ישיבה של כמה שניות על המזרן.

בכלל, חברות המוכרות מזרנים באינטרנט מציעות חוויית קניה אחרת… נכנסים לאתר ומזמינים את המזרן לתקופת התנסות. המזרן מגיע עד הבית, ובמידה שהוא לא מתאים, ניתן להחזיר אותו ולקבל החזר כספי. היתרון השני הוא המחיר. חנויות באינטרנט לא צריכות לשלם שכירות, לשלם לעובדים ועוד. לכן, מחיר המזרן ירד בצורה משמעותית.

כמו בתחומים צרכניים אחרים, בארץ השפעות השינוי הזה מגיעות לאט מאשר במקומות אחרים, ועדיין אפשר למצוא מותגים הגובים מחירים מופרזים עבור מזרני ספוג זיכרון, או לחילופין מותגים אחרים שמציעים מזרני ׳ויסקו׳, אך מדובר בשכבה דקה במיוחד (2-5 ס״מ) שאיננה מספיקה בשביל ליהנות מהתועלת של ספוג הזיכרון.

לאחרונה התחילו להופיע חברות ישראליות המוכרות מזרנים דרך האינטרנט. אחת מהחברות המובילות במכירה של מזרני ויסקו היא חברת פנדה. חברת פנדה מציעה מזרן איכותי עם שתי שכבות של ספוג זיכרון מתקדם. המזרן מציע שכבת נוחות עליונה של 5 ס"מ ספוג זיכרון עם Open Cell Technology ושכבת ביניים של 5 ס"מ ספוג זיכרון המצטיין בשחרור לחצים.

חברת פנדה מוכרת את המזרנים לתקופת ניסיון של 100 לילות. היא מציעה משלוח חינם, ואם מחליטים להחזיר את המזרן מקבלים החזר על התשלום. האיסוף מתבצע מבית הלקוח ללא עלות נוספת. מחיר המזרן הוא שבריר מהמחיר שמזרן זהה היה עולה בחנות.תגובות: 0

נגישות