הקרב על התו: השוואה בין התו המלא (רמי לוי), תו הזהב (שופרסל) ותו פלוס (יינות ביתן) - פואנטה

הקרב על התו: השוואה בין התו המלא (רמי לוי), תו הזהב (שופרסל) ותו פלוס (יינות ביתן)

השוואת פואנטה בין התו המלא, תו פלוס ותו הזהב מגלה שהתו של שופרסל כולל רשתות בינלאומיות, התו של רמי לוי מציע בילויים והתו של יינות ביתן כולל את סופר-פארם

כבר שנים שתווי שי הם המתנה המועדפת על רוב הישראלים, והדבר מוכח שוב ושוב בכל הסקרים – אבל אילו תווי שי הכי משתלמים? נראה שהשנה התחרות עזה במיוחד, וקשה שלא לשים לב לפרסומות של השחקניות העיקריות – שופרסל שמציעה את תו הזהב, רמי לוי שמציע את התו המלא ויינות ביתן שמציעות את תו פלוס.

יש לא מעט עובדים במשק שיקבלו תווי שי לחג, וחלקם גם יכולים לבחור. לא כולם מודעים לכך שהתווים אינם זהים לחלוטין. הנה מדריך קצר:

מה ההבדלים בין התו של רמי לוי, שופרסל ויינות ביתן?

שלושת התווים המרכזיים דומים מאוד, וכולם מציעים מימוש בעשרות רשתות שונות – אבל יש כמה דגשים שונים, ולכן צרכנים שיכולים לבחור, כדאי שיכירו את ההבדלים הללו.

כך למשל, זו השנה הראשונה שבה רשת סופר-פארם נכנסה לענף, והיא זמינה רק בתו פלוס של יינות ביתן. מצד שני, גם התווים האחרים מאפשרים רכישה בחנויות פארם, כל אחד בהתאם לרשת שאליה הוא שייך.

לתו המלא של רמי לוי יש יתרון אחר – אטרקציות, בתי קפה, מסעדות ובתי מלון – מה שאין בתווים האחרים.

לתו הזהב של שופרסל יש מגוון עצום של רשתות, כולל רשתות בינלאומיות – כמו H&M ו-Foot Locker.

בנוסף, לשופרסל ולרמי לוי יש אפשרות לממש את התווים באמצעות הסמארטפון, וזה יתרון מבחינת הנוחות.

כך למשל באפליקציית NOW של שופרסל אפשר ממש לשלם באמצעות הסמארטפון ישירות בקופה, אפשר להעביר תווים לאנשים אחרים וכו'. גם רמי לוי מציע שימוש בתווים באמצעות הסמארטפון, כולל למשל העברת התווים לאדם אחר באמצעות מסרון – וזאת ללא אפליקציה נפרדת.

הנה הפרטים:

רמי לוי  – התו המלא

חוץ מברשת רמי לוי עצמה וחוץ מברשתות האופנה, אפשר לממש את התו גם בחברת הסלולר של הרשת (רמי לוי תקשורת), בקופיקס (שכזכור נרכשה ע"י רמי לוי) וברשת גוד פארם (רשת הפארם המוזלת שרמי לוי רכש את השליטה בה).

בנוסף, לוי מאפשר מימוש גם באטרקציות, בתי קפה ומסעדות, כמו הסינמה סיטי, קייקי כפר בלום, קיפצובה, רפטינג נהר הירדן, הסושיה, רוי שוקולד, מיני ישראל, רשת מלונות "מטיילים", חמת גדר ועוד.

ברשת מדגישים כי יש כפל מבצעים, אך יש רשתות שלא מאפשרות זאת, כמו טויס אר אס. בנוסף, באתרי התיירות והאטרקציות אין כפל מבצעים.

בנוסף, התו זמין גם בסלולרי.שופרסל – תו הזהב cash

את תו הזהב של שופרסל אפשר לממש בכל חנויות שופרסל (שופרסל שלי, שופרסל דיל וכו').

התו כולל כ-90 רשתות, רובן מקבילות לתו של רמי לוי (קבוצת פוקס, רנואר, קסטרו, צומת ספרים, סטימצקי, הום סנטר, דלתא ועוד), אך חלקן ייחודיות לשופרסל. כך למשל, בניגוד לתווים האחרים, אפשר לממש את תו הזהב גם בכמה רשתות בינלאומיות פופולריות, כמו H&M, דזיגואל, The North Face, Foot Locker.

בנוסף, הוא ניתן למימוש בשילב.

בתחום הפארם, התו ניתן למימוש ברשת הפארם BE השייכת לשופרסל.

תו הזהב זמין גם בסלולרי. כאמור, כדי להשתמש בתו הזהב בסמארטפון, יש להוריד את אפליקציית NOW של שופרסל – שמשמשת גם כארנק סלולרי.

אגב, תו הזהב הוא תו שנמכר ללקוחות עסקיים עבור מתנות לעובדים בחגים בלבד. חוץ ממנו אפשר לרכוש דרך שופרסל  גיפטקארד, כלומר, שובר שי – אשר נמכר גם ללקוחות פרטיים. גיפטקארד נמכר כל השנה וכולל את הרשתות שקיימות בתו הזהב, וכן את רשת מנטה. כרטיס זה מגיע בעיצובים שונים.

יינות ביתן – תו פלוס

תו פלוס של יינות ביתן תקף בכל רשתות יינות ביתן, מגה בעיר ושוק מהדרין. כזכור, רשת מגה נרכשה על ידי יינות ביתן. בעבר היא הנפיקה את "רב-תו", ולמעשה "תו פלוס" הוא הגרסה הנוכחית של תווים אלה.

היתרון הכי גדול בתו פלוס של יינות ביתן הוא שזה התו היחיד שניתן למימוש בסופר פארם (לא כולל רכישת תרופות מרשם או מבצעי לייף סטייל).

בנוסף, ניתן לממש את התו בסינמה סיטי, בדומה לתו של רמי לוי.

בניגוד לשני המתחרים, תו פלוס לא ניתן לתפעול באמצעות הסמארטפון.מה חשוב לדעת על תווי שי?

  • על פי חוק, תוקף התווים הוא ל-5 שנים.
  • על פי חוק, חובה לכבד 100% מערך התו (בעבר, בחלק מהרשתות התו כובד רק ב-95% מערכו).
  • לא תמיד אפשר ליהנות מכפל מבצעים – בדקו את האותיות הקטנות.
  • לרוב אי אפשר לממש את התווים עבור רכישה באינטרנט.
  • לא ניתן לשלם בתו ולבקש לקבל את העודף במזומן.
  • יש רשתות שמגבילות את גובה מימוש התו בעסקה אחת.
  • לא כדאי להשתהות עם מימוש התווים. אם חלילה ניתן נגד מי שהנפיק תו קניה צו פשיטת רגל, או צו פירוק, לא יוכל בעל התו לרכוש באמצעותו מוצר או שירות החל ממועד מתן הצו והוא עלול להפסיד את כספו.

מה ההבדל בין תווי קנייה לתווי שי?

תווי שי זמינים לרכישה על-ידי מעסיקים וניתנים כמתנה עבור עובדיהם. המעסיקים מקבלים ממנפיקי התו הנחה בעבור קנייה מרוכזת בכמות גדולה, כאשר ההנחה נעה בין 2% ל-8%.

גיפט קארד הוא שובר מתנה שיכול לקנות כל לקוח כמתנה.

אפשר לקנות גיפט קארד במגוון רשתות וחברות: גיפט קארד בעזריאלי, גיפט קארד של BuyMe, גיפט קארד של לאומי קארד ועוד.

חשוב לשים לב לתוקף השובר – משום שלא חל עליו חוק תווי הקנייה שמאפשר מימוש ל-5 שנים.תגובות: 0

נגישות